آراکس بیتومین -آراکس معدن Arax mine-gilsonite
فروش گیلسونایت قیر طبیعی مستقیم از معدن مشارکت اکتشاف و استخراج GILSONITE-NATURAL BITUMEN
 
 

ترانشه روشي است براي آشكار كردن روسوبات گسل خورده و كشف تاريخ فعاليت زلزله هاست . هدف اين تمرين آشنا كردن شما با روش ترانشه زدن ونشانه هاي چينه شناسي زلزله هاست و به شما نشان مي دهد كه چگونه مي توانيد اين نشانه ها را تحليل كنيد پيش گفتار: اصل زير سئوال بردندر بسياري از زمينه هاي مورد مطالعه , ديده ميشود . زمين شناسان صحرايي يك منطقه را بخاطر برو نزد مفيد انتخاب مي كنند و اطلاعاتشان را بين نقاط ثابتي درون يابي مي كنند . زمين شناسان نفت كيلو متر ها از ميان سنگهاي رسوبي حفاري مي كنند تا روابط ساختاري و چينه شناسي زير سطحي را پيدا كنند و سايز مولوژيست ها از امواج زلزله اي در تحليل تركيب جبه و هسته زمين استفادهادامه مطلب ...


بررسی‌های باستان‌شناسی و پژوهش‌های مختلف در محوطه باستانی تخت جمشید نشان می‌دهد كه مهندسان هخامنشی 2500 سال پیش برای عایق‌بندی بخش‌های مختلف بناهای خود از قیر استفاده می‌كردند.

محوطه باستانی تخت جمشید مجموعه‌ای كامل از سازه‌ها و بقایای مربوط به دوره هخامنشی است كه در زمان داریوش اول و در سال 518 پیش از میلاد ساخته شده است. این مجموعه شامل تخت جمشید، حصارها، كاخ‌ها، بخش‌های خدماتی، نظام‌های آبرسانی و بخش‌های دیگری است.

در سال‌های متمادی گذشته باستان‌شناسان در جریان كاوش و بررسی محوطه تخت جمشید با بررسی دقیق مصالح به كار رفته در تخت جمشید متوجه شدند، ایرانیان باستان از خشت، سنگ، چوب و فلز برای ساخت تخت جمشید استفاده می‌كردند.»

در جریان كاوش در بخش‌های مختلف و در بینادامه مطلب ...


باند واتر استاپ پایه قیری ND ISOFLEX

ND ISOFLEX

 

باند واتر استاپ پایه قیری

 

ND ISOFLEX باند پایه قیری مخصوصی است که در منهول های بتنی استفاده می شود. باند شناخته شده آب بندی هستند که کاربرد متناوب و ساده ای دارد. متورم نمی شود.

 

محلهای مورد استفاده:

 

در موانع، تالاب ها، کانال های آبیاری، مخازن آب، تجهیزات تصفیه خانه آب، استخر شنا، اسکله، تونل های انتقال، نیروگاه های برق آبی و حرارتی، پل ها، پالایشگاه ها، سازه مترو، دیوارهای حائل و ساختمان های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

مزایای استفاده:

 ادامه مطلب ...


منطقه آسفالت شده
‌ منظری شهری در بخش روستایی‌نشین ژاپن است که توسط معماران فرانسوی آر‌اند‌سی (R & Sie) طراحی شده است. این پروژه بخشی از جشنواره سه سالانه هنر سونامی در ژاپن است.

پروژه «منطقه آسفالت شده»‌ در بخشی روستایی در میان اراضی کشاورزی ساخته شده است. می‌توان گفت این پروژه عجیب‌وغریب ترکیبی از معماری منظر و زیرساخت است. منطقه آسفالت شده فضایی پارکینگی با گنجایش 20 خودرو است که مانند منطقه‌ای زلزله زده به نظر می‌رسد. گوشه‌هایی از این پارکینگ به هوا بلند شده و روی سطح اسفالت موج‌های زیادی به چشم می‌خورد و در کل مانند زخمی سطح و بزرگ است که روی آسفالت جای گرفته است.

 

این پروژه در سال 2003 جهت شرکت در جشنواره فرهنگی هنر سونامی با شرکت 157 هنرمند وبرای دیدن بقیه عکسها کلیک کنیدادامه مطلب ...Printing Inks ( Gravure, Headset, New sink )
Paints and Stains
Protective Coatings

 

Properties
Viscosity (25°C, 30% solids, Magie 470)
Softening Point (ASTM E28-92)
600 - 1800 cPs
180-205°C
385-400°F
<3% Typical
5% Max. Guaranteed
<1.5% Typical
2% Max. Guaranteed
 
Ash (ASTM D-271-70 M)
 
Moisture (AGC Method)
 
Penetration (25°C, 100 gm, 5 sec.)
Flash Point (COC)
Sulfur
Specific Gravity
Acid No.
Color In Mass
0
400°C; 700°F
3%
1.04
<3
Black


ادامه مطلب ...


 
 چگونگی بوجود آمدن نئوتتیس و بسته شدن آن که منجر به تشکیل کوههای زاکرس شده است

ایران تا زمان دونین فوقانی جزئی از قاره گندوانا به حساب می آمد که در شمال شرقی گندوانا بین عربستان ، سومالی ، چین و هندوستان قرار داشت و در طی کربونیفر از محل اصلی خود دور و در تریاس میانی به لورازیا پیوست

نئوتتیس در ایران و چگونگی تشکیل زاکرسwww.bitumen.loxblog.comادامه مطلب ...


برچسب:, :: ::  نويسنده : سیروس زرگوش

در واحد های قیر سازی از فرآیند اکسیداسیون بر ماده اوليه توليد قير كه از ته مانده برج تقطير در خلاء پالايشگاه هاي نفت (وكيوم باتوم) بدست می آید به صورتی که بین 60 تا 70 درجه نفوذپذیری برسد. درجه نفوذ پذیری آزمایشی برای تعیین مقدار سفتی قیر می باشد. این نوع قیر در راهسازی مناطق معتدل بیشترین استفادهادامه مطلب ...


قیرهای طبیعی (Asphalts or Natural Bitumens Native) دسته ای از مواد قیری هستند که به طور طبیعی ایجاد شده . تحت تاثیر عوامل جوی و گذشت زمان به شکل قیرهای طبیعی درآمده اند و بدون نیاز به روش های تقطیر قابل استفاده می باشند. این قیرها از لحاظ ترکیب و خواص بسیار متنوع می باشند.
قير طبيعي از نفت خام منشاء مي گيرد که در نتيجه عمل تبخير خود بخود آرام اجزاي سبک تر و متوسط و پليمر يزاسيون و اکسيد شدن آن به دست مي آيد. قير هاي طبيعي را مي توان با جوشاندن در ديگ ها يا حل کردن در حلال هاي آلي استخراج کرد. اين نوع قير به تنهايي در طبيعت يافت نمي شود بلكه همواره به صورت مخلوط با مواد معدني مختلف به نامwww.bitumen.loxblog.comادامه مطلب ...


 

۸۰به گزارش تراز به نقل از واحد مرکزی خبر، درصد از معادن قیر طبیعی کشور در کرمانشاه وجود دارد که در حال حاضر همه ی این ماده ی معدنی به صورتی فرآوری نشده به خارج از کشور صادر می شود .
رئیس جهاد دانشگاهی کرمانشاه گفت : کربن فعال نوعی جاذب است که در صنایع فیلتراسیون ماده ای کاملاادامه مطلب ...


زغالسنگ مارک شعله بند d:اين مارک  بندرت در معادن ايران يافت مى شود. تنها در زون مرحله دوم دگرگونى در حوضه البرز مارک D ديده شده است . در منطقه گلندرود، کيت رود کجور ، رودبار و پايانه قسمت خاورى آلاشت ذغال مارک D با دارا بودن مقدار مواد فرار زياد  2/49 -1/41 درصد ارزش گرمايى کم (7770  7430 کيلوکالرى برکيلوگرم ) قابليت پخت (Y=0 ميلى متر) مشخص است . اين مارک داراى رنگ سياه و جلاى صمغى  ( رزينى ) و شکستگى هاى درونى و پودر قهوه اى رنگ است .

1-      زغالسنگ مارک گازى (گ):اين نوع زغالسنگ  در مناطق گلندرود و قسمتهاى خاورى منطقه ذغالخيز آلاشت ، کارمزد، زير آبادامه مطلب ...


طبقه بندی مواد معدنی
لف) مواد معدني طبقه يک _ که عبارتند از سنگ آهک ،سنگ گچ ،شن و ماسه معمولي ، خاک رس معمولي ، صدف دريايي ، پوکه معدني ، نمک آبي و سنگي ، مارن ، سنگ لاشه ساختماني و نظاير آنها .(مواد معدني درجه يک عبارتند از مواد معدني مصالح ساختماني و نمکها )
ب) مواد معدني طبقه دو _ که عبارتند از :ادامه مطلب ...


در آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی صادرات به دو دسته تقسیم شده است .
۱- صادرات قطعی
۲- صادرات موقت
صادرات قطعی عبارت است از کالائی که به منظور فروش یا مصرف در کشورهای خارج از ایران به خارج فرستاده می شود و صادرات موقت به صدور کالا به خارج از کشور برای انجام منظورهای موقتی ( مثلا تعمیر یا تکمیل کالا ، شرکت در نمایشگاه ) و برگشت آن به کشور گفته می شود .
آنچه در این مقوله مد نظر است صادرات قطعی است .

اسناد و مدارک لازم جهت صادرات :

۱- اخذ کارت بازرگانی معتبر به نام صادر کننده
۲- اخذ مجوز صدور ( در صورتیکه برای صدور کالای مورد نظر ،توسط وزات بازرگانی موافقت کلی اعلام نشد باشد .
۳- اخذگواهی بهداشت و قرنطینه ( دامی ، نباتی – حسب مورد )
۴- گواهی استاندارد ( در صورتیکه کالا مشمول مقررات اجباری استاندارد صادراتی باشد) .
۵- گواهی انرژی اتمی ( حسب مورد ) که به این مجوزها گواهی های مرسوم نیز گفته می شود .
۶- تهیه صورت عدل بندی Packing List ( در صورتیکه کالا گوناگون باشد )
۷- شناسنامه فرش ( فقط برای فرش دستباف )

مجوزهای صادرات :
کالاهای صادراتی بر حسب مجوز صدور به سه گروه تقسیم می شوند .
۱- کالای مجاز :
کالائی است که صدور آن با رعایت ضوابط نیاز به کسب مجوز ندارد . منظور از ( ضوابط ) آن دسته ترتیباتی است کهادامه مطلب ...


فاصله پروفيل ها ازهم / ايستگاه به فاصله ٥. داده هاي برداشت شده پس ازاعمال تصحيحات مختلف ازجمله :.جهت تفكيك آنومالي هاي ناحيه اي وباقي مانده ازسه روش گريفين، روش روندسطحي و. درنهايت نقشه هاي آنومالي باقي مانده هريك از روش هاي

به منظور اكتشاف پتانسيل هيدروكربوري درناحيه طبس، عمليات گراني سنجي زميني در ١١٠٣

١ كيلومتر ازهم درطول ٢٨ پروفيل انجام شده است

مساوي وبرابر ٣ كيلومتر بوده است

 

تصحيح ارتقاع، تصحيح عرض جغرافيايي و تصحيح توپوگرافي به صورت نقشه آنومالي بوگه رسم

شدند

گسترش به سمت بالا استفاده گرديدادامه مطلب ...فرایند تبدیل زغال سنگ به گاز (UCG)

تبدیل زغال سنگ به گاز (UCG)

 

UCG و یا همان تبدیل زغالسنگ به گاز در زیر زمین، روندی است كه در آن زغالسنگ بصورت فرایند برجا به

ucg-diagram-زغال سنگادامه مطلب ...


ویسکوزیته

     همانطور که نفت خام ممکن است با دخالت عواملی به رنگهای زرد ، سبز ، قهوه‌ای ، قهوه‌ای تیره تا سیاه مشاهده گردد،لذا ویسکوزیته متغیر را برای آنها خواهیم داشت.بنابراین نفت خام درسطح زمین دارای ویسکوزیته بیشتر بوده و بعبارتی ویسکوزتر است.چون در مخزن زیرزمینی یکی از عوامل دخیل،حرارت موجود درمخزن می‌باشد که همراه با این عامل،عمق نیز موثر می‌باشد. همچنین سن نفت را به لحاظ زمان مخزن شدن را به کمک وسیکوزیته می توان حدس زد.

ترکیبات مولکولی نفت خام

     تعداد ترکیبات مولکولی نفت خام وابسته به سن زمین شناسی آن،عمق تشکیل آن،منشأ و موقعیتادامه مطلب ...


قیر
ماده‌غلیظوسیاه‌رنگ‌وچسبناک‌که‌ازنفت‌گرفته‌میشود

( اسم ) جسم جامد غیر متبلور سیاه رنگی که سطح شکستگی آن مانند شیشه ناصاف است و در اماکن نفتی قدیمی یافت می شود . ترکیب قیر همان ترکیبات قیر همان هیدروکربورهای نفت است که در نتیجه اکسید اسیون حالت جمود را پیدا کرده است . قیرهای طبیعی که به نام مومیایی و زفت رومی نیز نامیده می شوند و وزن مخصوص آنها بین 1 / 1 و 1 / 2 و سختی آنها کم و تقریبا 2 می باشد علاوه بر ترکیبات هیدروکربور در ترکیب آنها ازت و اکسیژن و حتی گوگرد هم وجود دارد . در طبیعت ممکنست قیرهای معدنی یا سنگهای آهکی آمیخته یا آنها را آغشته کرده باشد و در این صورت به نام آسفالت طبیعی نامیده می شوند . ساختن آسفالت مصنوعی هم با استفاده از همین آسفالتهای طبیعی صورت می گرفته . در پالایشگاههای نفت در ته دیگهای تصفیه مقادیر هیدروکربورهای خمیری با جامد باقی می ماند و آن همان قیرهای مصنوعی است که به بازار عرضه می شود و همه خواص قیرهای طبیعی را دارد . در بناها جهت جلوگیری از نفوذ رطوبت قیر به کار می برند . قیر در حدود 100 درجه حرارت ذوب می شود زفت رومی مومیایی قیر طبیعی حجر قیر اشبنتادامه مطلب ...


همان گونه كه مي دانيم با شروع قرون جديد است كه نه تنها ايران بلكه جهان به ارزش واقعي اين سيال ارزشمند پي مي برند. غرب كه به دنبال جانشيني براي ذغال سنگ بود تا انقلاب صنعتي خود را با سرعت بيشتري به پيش ببرد ،نقاط مختلفي از جهان را مورد گمانه زني، تحقيق و كاوش قرارداد و ايران نيز از اين جمله بود. نخستين بار يك كارشناس زمين شناسي بنامwww.bitumen.loxblog.comادامه مطلب ...


بصورت بسيارساده زغالسنگ را مى توان ترکيب ماده اى از رطوبت ، زغال خالص و مواد کانيايى د رنظر گرفت . رطوبت شامل آب سطحى و آ بترکيب شيميايى مى باشد و زغال خالص مقدار مواد ارگانيک موجود است . مواد کانيايى نيز مقدار مواد غير ارگانيکادامه مطلب ...قبل از دهه 1990 زغالسنگ مهمترين منبع سوختى اکثر کشورهاى صنعتى جهان بويژه آمريکا را تشکيل مى داده است و در حدود 90% درصد از نياز انرژى آنها را تامين نموده است .بعد از آن به دليل تغييراتى که در وضعيت نفت خام و گاز طبيعى د ربا زارهاى بين المللى صورت گرفت ، اهميت ذغالسنگ کاهش يافت .بااين وجود د رحال حاضر ذغالسنگ منبع اوليه سوخت جهت توليد الکتريسيسته مى باشد زيرا بسيار ارزانتر از سوختهاى فسيلى ديگر و در بسيارى از کشورها فراوانتراز آنها است .د رآمريکا بعنوان ، مهمترين کشور صنعتى جهان ،در سال 2000 ميزان مصرف ذغال سنگ براى توليد برق 983 ميليون تن (91 درصد از کل مصرف آن ) بوده است که با اين ميزان بيش از نصف برق مصرفى آمريکا توليد گرديد.
شرح کامل:

 

رده (RANK) مقياسى است از درجه دگرگونى اى که زغالسنگ را تحت تاثير قرار داده است . پيشنهاد هاى مختلفى  د رمورد عوامل زمين شناسى  تعيين کننده  رده ذغالسنگ ارئه شده است و برخى از اين پيشنها دها  عبارتند از:

1-                 زمان تدفين ، ذغالنگ هاى پالئوزوئيک  عموما" رده بالا و ذغالسنگهاى ترشيارى رده پائين ترى دارند . اما استثنا هاىادامه مطلب ...


خاکستر در زغالسنگ نشان دهنده بقاياى موتد کانيايى سوخته شده است و مى توان آن را تفکيک نموده و بصورت سريهايى از اکسيد هايى فلزى اصلى نشان داد. اين داده ها د رتعيين اينکه ذغال سنگ چگونه رفتار خواهد کرد مهم هستند.براى مثال ذغال حرارتى  در بويلر ها ممکن است باعث ايجاد سرباره و رسوب گردد زيرا حضور مقادير بالايى از اکسيد هاى آهن ، کلسيم ،سديم ، و يا پتاسيم باعث پائين آمدن نقطه ذوب خاکستر مى شود.

در ذغال کک شو حداکثر مقدار اکسيد هاى سديم و پتاسيم در خاکستر 3 درصد است زيرا مقادير بالاى عناصر قليايى  باعث واکنشادامه مطلب ...


تعيين اثرات احتراق برروى زغالسنگ در انتخاب آنبراى استفاده هاى ويژه در صنايع تاثير دارد . تستهاى مختلفى  براى تعيين رفتارهايى از زغال ،مثل ارزش حرارتى و درجه حرارت ذوب خاکستر (ash fusion temperature) د رکوره انجام مى گيرند.اگر زغالسنگ براى کاربرد د رصنايع متالوژى انتخاب شده باشد خواص کيک شوندگى (caking) و کک شوندگى آنها نيز بايد تعيين گردد. اين خواص بويژه براى اين مهم هستند که اصول طبقه بندى ذغالسنگ را تشکيل مى دهند.

ارزش حرارتى (colorific value): انرژى حرارتى (cv) ذغالسنگ ، مقدار حرارت توليد شده برواحد جرم ذغالادامه مطلب ...


 

امولسیون های قیری  از نظر بار الکتریکی ذرات معلق آن به سه نوع کاتیونیک، آنیونیک و غیر یونی طبقه بندی می گردند که هر یک از آنها با امولسیون سازهای مختلفی ساخته می شوند.

1-    امولسیون های قیری کاتیونیک

چنانچه ذرات معلق قیر در امولسیون دارای بار الکتریکی مثبت باشند، امولسیون قیری ، کاتیونیک نامیده می شود. این نوع امولسیون قیری به مصالح سنگی شامل ترکیبات سیلیسی و کوارتز که بار الکتریکی منفی دارند ، بهتر می چسبد. امولسیون های قیری کاتیونیک به سه گروه تندشکن ، کندشکن، و دیر شکن تقسیم می شوند و هر یک از این سه گروه نیز به زیر گروه هایی مطابق جدول زیر تقسیم می گردند.

زیر گروه های امولسیون های قیری کاتیونیک

تندشکن
(CRS )

کندشکن
(CMS )

دیرشکن
(CSS )
CRS-1
CMS-2
CSS-1www.bitumen.loxblog.com
 CRS-2  CMS-2h  CSS-1h
 

 ادامه مطلب ...


 
به سنگ ها و
مواد فسیلی باقیمانده از بقایای گیاهی و جانوری، سنگزیست یا بیولیت می گویند. بیولیت ها به دو گروه قابل سوختن و یا غیر قابل سوختن تقسیم می شوند.بیولیت های قابل سوختن را اصطلاحأ کاستو بیولیت یا سنگ های قابل اشتعال گویند. زغال سنگ در واقع از بیولیت های نوع قابل سوختن است. بیولیت ها شامل دوادامه مطلب ...


همه سازند های زمین شناسی نفت ندارند و لزومی هم ندارد که همه نفتی باشند زیرا برای تشکیل یک سسیتم نفتی هم به سازند یا سنگ مادر نفت، سنگ مخزن نفت و پوش سنگ یا سنگ پوشش نفتی در کنار همدیگر مورد نیاز است. به عنوان مثال سازند آسماری یک سازند نفتی به حساب می آید و یکی از مخازن مهم و معروف زاگرس می باشد. نفت این سنگ مخزن از سنگ منشاء سازند شیلی و مارنی پابده مهاجرت کرده است. روی سازند آسماری در میادین نفتی سازند گچی و نمکی گچساران قرار دارد که نفت ندارد ولی خصوصیات سنگ شناسی آن طوری است که همانند یک لحاف بر روی مخزن آسماری عمل می کند و از فرار نفت جلوگیری می کند. پس همانطور که ملاحظه می کنید سازند آسماری به تنهایی نمی تواند از خود نفتی داشته باشد، اگر سازند پابده نباشد، نفتی تشکیل نمی شود و اگر سازند گچساران نباشد، نفتی به تله نمی افتد. پس هر سازندی ارزش های خودش را دارد و تنها سازند های نفت دار با ارزش نیستند.اکتشافات زمين شامل مجموعه اعمالى است که طى آن حقايق آشکار وشنهان زمين مورد ارزيابى قرار مى گيرد.

انواع روش هاى اکتشافى

اين اکتشافات کلاً در 2مجموعه خلاصه مى گردد :اکتشافات سطح الارضى – اکتشافات تحت الارضى- روش هاى غير مستقيم ژئوفيزيکى- روش هاى مستقيم

اکتشافات سطح الارضى

در اکتشافات سطح الارضى واقعيات سطحى زمين از طريق مشاهدات مستقيم واندازه گيرى ها در قالب نقشه وگزارش تهيه مىادامه مطلب ...


نفت خام موجود در شیل ها که دارای هیدروکربن های سنگین بوده و کروژن نام دارد، از دیرزمان برای سرخ پوستان مقیم امریکا شناخته شده بود. افزون بر صد سال است که در مورد چگونگی استخراج و تبدیل کروژن به نفت خام، بررسی و پژوهش می شود. کشورهای اروپای از قبیل سوئد، فرانسه، اسپانیا، استونی و همچنین آفریقای جنوبی و چین، برای ساخت فرآورده های مایع و گاز از کروژن پیشرفت هایی کرده اند.

شیل های نفتی انواع گوناگون دارد و ازنوع مرغوب آن می توان حدود 130 لیتر نفت از هر تن به دست آورد. ذخایر قابل استحصال نفت ازادامه مطلب ...


سازند گچساران به عنوان پوش‎سنگ ميدان‎هاى نفتى آسمارى نخستين سازند گروه فارس است که در مناطق فروافتادگى دزفول - لرستان تا حوضه خليج فارس گسترش دارد. اين سازند زمان‎گذر است به گونه‎اى که که مرز پايينى آن در حوالىادامه مطلب ...


از لحاظ موقعيت ساختارى اين ناحيه عمدتاٌ در منطقه چينهاى برگشته Imbricated belt زاگرس قرار داشته و طاقديس هاى ويژنان، امام حسن، دانه خشک، پاطاق و ريجاب را دربرمى گيرد.
گسلهاى اصلى منطقه از دو گروه امتداد لغز و رورانده بوده که در شکل گيرى ساختارى منطقه و تغييرات رخساره اى نقش اساسى ايفا نموده اند.
بررسيهاى چينه شناسى تغييرات رخساره اى مهمى را در جهات جانبى و قائم در منطقه مشخص مى سازد بطوريکه در جنوب غربى توالى رسوبى پالئوژن شامل بخشى ازسازند گورپى، سازندهاى پابده، شهبازان و آسمارى بوده و در شمالشرقى (شمالشرقى تاقديس پاطاق) به بخشى از سازند اميران، و سازندهاى تله زنگ،ادامه مطلب ...


فروش بیتومین گیلسونایت قیر طبیعی زرگوش 09181348149 

 

به کار گیری قیر طبیعی و چشمه نفتی، پیشینه ای کهن دارد. از دیرباز، جنوب باختر ایران از قیر طبیعی برای مصارف سوخت، و درمان بیماری ها استفاده می کردند. در مصر باستان نیز از این ماده در مومیایی استفاده می شد.

قیر طبیعی از مشتقات نفت خام بوده که در اثر راه یابی به سطح زمین (یا نزدیکی سطح زمین) و جایگیری در یک فضای مناسب و خشک شدن به وجود می آید.

 

قیر طبیعی با توجه به کاربردهای جدید، برخلاف گذشته که تنها ماده سوختنی به شمار می رفت، یک ماده صنعتیت به حساب می آید.

 

از آنجا که این ماده معدنی در کشورهای اندکی یافت می شود و ایران یکی از آنها است کهادامه مطلب ...


کربن فعال به عنوان یک جاذب دارای کاربردهای مهم و حیاتی میباشد. این ماده از پیرولیز موادگیاهی حاوی کربن تولید میشود و تحت عملیات فعالسازی قرار میگیرد.

تولید و بررسی خواص کربن فعال:
کربن فعال به عنوان یک جاذب دارای کاربردهای مهم و حیاتی میباشد. این ماده از پیرولیز موادگیاهی حاوی کربن تولید میشود و تحت عملیات فعالسازی قرار میگیرد.
با توجه به نوع موادخام مصرفی، کربنهای فعال دارای اندازه منفذ و شکلهای متفاوت هستند و از طرفی باادامه مطلب ...


به منظور تسريع در اجراي ماده 8 آيين‌نامه اجرايي قانون معادن در خصوص انجام عمليات ميله‌گذاري و با عنايت به مفاد ماده 14 قانون نظام مهندسي معدن و بندهاي 3، 8 و 9 ماده 66 آيين‌نامه اجرايي آن، سازمان صنايع و معادن استان مي‌تواند براي انجام عمليات ميله‌گذاري، حسب درخواست متقاضي، از خدمات اعضاي سازمان نظام مهندسي معدن طبق مفاد اين دستورالعمل، به شرح زير، استفاده كند.

ماده 1- همراه با اجراي ماده 7 آيين‌نامه اجرايي قانون معادن، متقاضي اكتشاف با تكميل فرم (مشابه فرم پيوست شماره 1) انجام عمليات ميله‌گذاري را درخواست مي‌كند.

ماده 2- سازمان صنايع و معادن استان مكلف است ظرف مدت 7 روز از تاريخ دريافت درخواست متقاضي، با رعايت ماده 24 قانون معادن، مراتب را طي نامه‌اي (مشابه فرم پيوست شماره 2) همراه با اسناد و مدارك زير به سازمان نظام مهندسي معدن استانادامه مطلب ...


 رديف       تعرفه      شرح کالا

مأخذ : گمرك جمھوري اسلامي ايران

 

 كالاھاي صادراتي بالفعل و بالقوه ايران به كشور سنگاپور  بر اساس طبقه بنديHS

 

500.271 29

مخلوطھاي قیري
بر اساس آسفالت طبیعي، بر اساس قیرطبیعي، بر اساس

قیرنفتي، بر اساس قطران معدني يا بر اساس زفت قطران معدني ( مثلاً ماستیك

ھاي قیري، كات- بكز)

114.271 اتیلن- پروپیلن، بوتیلن و بوتادين 30

120.760 آلیاژھاي آلومینیوم 31
 ادامه مطلب ...


 بررسي‌هاي دورسنجي به دليل داشتن داده‌هايي با ديد وسيع و يكپارچه و محدوده طول موجي مختلف، از بهترين روش‌ها در پي‌جويي كانسارها مي‌باشد.

   به عنوان مثال با توجه به اينکه جايگاه كانسارهاي پورفيري بزرگ دنيا و ذخاير طلاي اپي ترمال، جزاير قوسي و زون‌هاي فرورانش بوده و تمركز آنها بيشتر در نواحي دگرسان شده وسيع و محل گسل‌هاي بزرگ حاشيه دهانه‌هاي آتش‌فشاني يا همراه با تراورتن هاي حوالي چشمه هاي آب گرم مي باشد، لذا بررسي‌هاي دورسنجي مي‌تواند بهترين وسيله در شناخت اين نوع کانسارها باشد

 

 بررسي‌هاي دورسنجي به دليل داشتن داده‌هايي با ديد وسيع و يكپارچه و محدوده طول موجي مختلف، از بهترين روش‌ها در پي‌جويي كانسارها مي‌باشد.ادامه مطلب ...


فروش و خرید بیتومین گیلسونایت قیر طبیعی زرگوش 09181348149

بطور كلي ژئوفيزيك به مطالعه خصوصيات فيزيكي زمين و محيط اطراف آن مي‌پردازد. در عمل اين مطالعه به دو صورت محض و كاربردي دنبال مي‌شود. مطالعات ژئوفيزيکي به كشف گيلبرت (1600) كه مي‌گفت زمين مانند يك مغناطيس غول‌پيكر عمل مي‌كند، برمي‌گردد. اما اولين قدم در كاربرد اين علم براي اكتشاف مواد معدني به سال 1843 مي‌رسد و زمانيكه فون‌ورده از تئودوليت مغناطيسي براي اندازه‌گيري تغييرات ميدان مغناطيسي زمين به منظور اكتشاف توده‌هاي آهن استفاده نمود. بدنبال آن در سال 1879 پروفسور رابرت تالن با تاليف كتاب كشف ذخاير آهن بوسيله روشهاي مغناطيسي قدم موثري در جهت كاربردي نمودن ژئوفيزيك اكتشافي برداشت.
پس از آن تقاضاي روز افزون بازار به فلزات و افزايش بي‌سابقه استفاده از نفت، گاز و مشتقات آنها در ابتداي قرن بيستم منجر به توسعه بسياري از روشهاي ژئوفيزيكي شد. و در زمينه ابداع و توسعه دستگاههاي ژئوفيزيكي نيز از زمان جنگ جهاني دوم پيشرفتهاي بسياري حاصل شد.
از آغاز دهه 1960 با استفاده گسترده از رايانه در پردازش و تفسير داده‌هاي ژئوفيزيكي، تحول عظيمي در اين شاخه از دانش ايجاد شد.
از آنجا كه اكثر ذخاير معدني مدفون در زير سطح زمين، بوسيله يك روباره پوشيده شده‌اند، كشف اين ذخاير به خواصي كه آنها را از محيط اطراف متمايز مي‌نمايد بستگي دارد. در صورتيكه تفاوت خواص فيزيكي بين ماده معدني و سنگ درون‌گير آن وجود داشته باشد؛ مي‌توان از ژئوفيزيك سطحي براي كشف مادهادامه مطلب ...


قیر ترکیبی هیدروکربنی است با رنگ قهوه‌اي تيره- سياه، به اَشكال جامد، نيمه‌جامه يا ويسكوز، با خاصيت چسبندگي كه با منشاء طبيعي يا پالایشگاهی، عمدتاً حاوي هيدروكربن‌هايي با وزن ملكولي بالا مي‌باشند. اين مواد بطور كامل در دي‌سولفيد كربن(CS2  ) ، تري‌كلرو اتيلن (C2HCl3  ) و زايلن (C6H4(CH3)2  ) قابل انحلال می باشند . فشاربخار آن در دماي محيط قابل اغماض و در اين حالت تقريباً بدون بو است.

فراوان‌ترين و پركاربردترين نوع قير، قير نفتي است كه از نظر فيزيكي يك مادة همگن (Homogeneous  ) و از نظر شيميايي يك مخلوط ناهمگن (Heterogeneous  ) از تركيبات شيميايي مختلف مي‌باشد. اين مخلوط هيدروكربنيادامه مطلب ...


 

حركت نفت بیشتر معلول حركات پوسته زمین و تراكم و درهم فشرده شدن لایه های رسوبی است كه بر اثر آن مایعات موجود در خلل و فرج لایه ها از جایی به جایی دیگر رانده می شود . قسمتی از این حركت بواسطه خاصیت فیزیكی خود آب و نفت و گاز است كه همواره بدنبال جایی هستند كه دارای فشار كمتری باشد و بهمین سبب به سطح زمین روی می آورند.

 

چنانكه میدانیم رودها و سیلابها در مسیر خود مواد بسیاری را از روی زمین شسته و با خود بدرون دریا ها حمل می كنند . این مواد در موقع ورود به دریا به ترتیب سنگینی خود از ساحل تا فاصله ای بعید در دریا تهنشین می شوند . نخست مواد سنگین و درشت مثل ریگ و ماسه در دهانه رود و ساحل دریا و

خریدوفروش گیلسونایت بیتومین قیر طبیعی زرگوش 09181348149ادامه مطلب ...


دسته‌اي از مواد با رنگ قهوه‌اي تيره- سياه، به اَشكال جامد، نيمه‌جامه يا ويسكوز، با خاصيت چسبندگي هستند كه با منشاء طبيعي يا مصنوعي، عمدتاً حاوي هيدروكربن‌هايي با وزن ملكولي بالا مي‌باشند. اين ماده بطور كامل در دي‌سولفيد كربن(CS2) ، تري‌كلرو اتيلن (C2HCl3) و زايلن (C6H4(CH3)2)قابل انحلال، فشاربخار آن در دماي محيط قابل اغماض در اين حالت تقريباً بدون بو است.
فراوان‌ترين و پركاربردترين نوع قير، قير نفتي است كه از نظر فيزيكي يك مادة همگن(Homogeneous) و از نظر شيميايي يك مخلوط ناهمگن (Heterogeneous) از تركيبات شيميايي مختلف مي‌باشد. اين مخلوط هيدروكربني كه عموماً شامل 90% اتم‌هاي كربن و الباقي هيدروژن، ازت، گوگرد و اكسيژن است، مطابق استاندارد ASTM D4124و با استفاده از كروماتوگرافي به دو جزء كلي و در مجموع به چهار جزء كوچكتر تقسيم مي‌شود:
www.bitumen.loxblog.comادامه مطلب ...


میلیاردها سال قبل و با فرایندهای تبدیل انرژی خورشید به آدنوزین تری فسفات (ATP) آغاز شد. کلروفیل‌ها و سایر رنگدانه‌های گیاهان ، انرژی دریافتی از خورشید را برای تبدیل دی‌اکسیدکربن ، آب و مواد معدنی به اکسیژن و ترکیبات آلی انرژی‌دار ، بکار برده و غذای موجودات کوچک و بزرگ از جمله انسان اندیشه‌ورز را فراهم می‌آورند. این فرایند ، همچنین باعث افزایش ذخایر معدنی آلی از قبیل هیدروکربورهای زغال سنگ ، نفت و گاز طبیعی می‌شود.
مراحل تشکیل انوع زغال سنگ
زغال سنگ از بقایای درختان ، بوته‌ها و سایر گیاهان زنده بوجود می‌آید. نشو و نمای این گیاهان در دوره‌هایی که آب و هوای زمین ملایم و مرطوب بود، صورت گرفت. اگر چه برخی از معادن زغال سنگ ۴۰۰ میلیون سال قبل و در دوره انسان سیلوری ( Silurian ، انسان سیلوری در دوره سوم دوران اول زمین شناسی ظاهر شد. ویژگی این دوره ظهور گیاهان خشکی است.) تشکیل یافته است. اما قسمت اعظم این ذخایر تقریباwww.bitumen.loxblog.comادامه مطلب ...


منطقه مورد مطالعه در 80 کيلومتري شمال خاوري کرمانشاه، 18 کيلومتري سنقر و 15 کيلومتري شمال باختري شهرستان صحنه قرار دارد. اين ناحيه به وسعت 56 کيلومتر مربع بين طولهاي “40 و ‘30 و 470 تا “00 و ‘ 36 و 470 شرقي و عرضهاي “ 30 و ‘30 و 340 تا “ 17 و ‘ 39 و 340 شمالي قرار گرفته است و متعلق به نقشه يکصد هزارم سنقر است.اکتشافات ژئوشيميايي در مرحله مقدماتي طرح، از راه نمونه گيري از آبراهه ها و رسوبات آبراهه اي و مطالعه کانيهاي سنگين انجام شده و نمونه هاي اخذ شده مورد آناليز قرار گرفته اند و توزيع عناصر مس، سرب، روي، زيرکونيوم، موليبدن و تنگستن مورد بررسي قرار گرفتند. از اين ميان، عنصر تنگستن به نظرادامه مطلب ...


ناحيه مورد مطالعه در غرب استان کرمانشاه و در حوالي شهرستانهاي قصرشيرين، سرپل ذهاب، گيلان غرب و سومار قرار گرفته وسعت منطقه km2 1500 مي باشد  اين منطقه از لحاظ زمين شناسي در منطقه رسوبي زاگرس قرار گرفته و سازندهاي زخنمون يافته عمدتا رسوبي از نوع تبخيري و شيميائي بوده است و با توجه به خصوصيات خود واحدهاي نفتي اعم از سنگ مادر، سنگ مخزن و پوشش را تشکيل داده اند. قديمترين سازند گوتينا و جديدترين آن کواترنر مي باشد. که از ژوراسيک بالا تا کواترنر است. با توجه به ويژگي هاي زمين شناسي اين ناحيه مي تواند واجد کانسارها و تجمع هائي از مواد رسوبي باشد. از ان جمله مي توان کانسارهاي فسفاته، گروه باريت (شامل باريت و هم بيوشيميايي) آن بصورت فراوان يافت مي شوند. به عبارت ديگر با وجوديکه منطقه از نظر تئوري استعداد وجود کانسارهاي نوعادامه مطلب ...


 

تاریخچه حفر گمانه بسیار قدیمی است و پیشینیان برای جستجوی آب در دشتها و دره‌ها به حفر گمانه می‌پرداخته‌اند و چون تلمبه اختراع نشده بود، در اغلب موارد آب از چاه (گمانه) به صورت آرتزین خارج شده و یا چهارپایان کار آبکشی را انجام می‌دادند. تا آنجا که تاریخ نشان می‌دهد قدیمیترین گمانه‌ها در چین حفر شده و سیستم حفاری ضربه‌ای که امروزه در حفر گمانه مورد استفاده قرار می‌گیرد، همان طریقه قدیمی است که در چین متداول بوده است. برای حفر گمانه به اعماق مختلف ، اقطار و در سنگهای گوناگون ، وسایل و تجهیزات و ماشین آلات حفاری در انواع و استانداردهای مختف با تکنولوژیهای گوناگون متداول است.

 

 

 


انواع روشها و تکنیکهای حفاری


حفاری شوئیدنی (Wash boring)
این حفاری برای بدست آوردن نمونه‌های خاک ، حفاری اکتشافی برای بررسیهای اولیه ، حفر گمانهادامه مطلب ...


ذخایر ایزومتریک:
گسترش این ذخایر در سه بعد یکسان و نسبتا زیاد است. این ذخایر در صورت واقع شدن در سطح زمین به روش روباز قابل بهره برداری هستند. ذخایر ایزومتریک مهم عبارتند از :

۱)نوع استوک
حالت گنبدی تجمع مواد معدنی را در یک نقطه استوک (stock) می‌گویند. نظیر گنبدهای نمکی ، گچی و بعضی از ذخایر سرب ، روی و مس جانشینی در کربناتها و در برخی ذخایر مس پورفیری کانی سازی از انواع پراکنده و به شکل استوک است.
۲)نوع استوک ورک
شکل کلی ذخیره حالتی از استوک است اما بافت ذخیره حالتی از استوک ورک دارد. محلولهای ماگماییادامه مطلب ...


کشورهايي که براي آسفالت از قيرهاي اصلاح شده استفاده مي کنند و همچنين آنهايي که براي ايزولاسيون از آن بهره مي گيرند مشتريان قير طبيعي محسوب مي شوند. در حال حاضر صادرات بيش از همه به هند، بعد از آن استراليا، اروپا و به ميزان کم به چين صورت مي گيرد. کشورهاي فرانسه و آمريکا نيز خود داراي اين ذخاير هستند، اما قيمت آن در مقايسه با ايران بسيار بالاست. مثلامحصولي که در ايران براي صادرات توليد مي شود اگر دويست و پنجاه دلار باشد، در آنجا هزار دلار است. کشورهاي ديگر هم چندان اين محصول را نمي شناسند. اولين کشوري که اين محصول را به خوبي شناخت و حتي ما را در کشف اين معادن راهنمايي کرد، هند بود. البته ميزان صادرات اين محصول در سال زياد نيست و شرکت ها در مجموع بيش از بيست هزار تن در سال صادرات ندارنددر فرایند قديم، برج پخت قير، برای پالايش و بالارفتن دمای

(بقیه مطالب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید)ادامه مطلب ...


Gilsonite is a natural, resinous hydrocarbon. This natural asphalt is similar to hard petroleum asphalt and is often called a natural asphalt, asphaltite, uintaite, or asphaltum. . Mobile:0098-9181348149 zargoushادامه مطلب ...


 

Iran Gilsonite, in comparison to the majority of the world’s Natural Bitumen suppliers, is a safe, friendly, reliable, experienced and affordable source for Natural Asphalt from Iran. In fact, through our independent assessments, when comparing Iran Gilsonite to the limited countries supplying Natural Bitumen, Iran’s Gilsonite, is many folds less in cost. Iran origin Gilsonite, was considered for export via Iran over a decade ago, and we have witnessed and participated in its formation into a fruitful exportable commodity from Iran via Bandar Abbas port to China’s and India’ market since its beginnings. Some Natural Bitumen importers regard Iran origin Gilsonite as Asia Gilsonite; The vigorous hard work of a select few in Iran to generate International recognition for this commodity has shaped a gracious foundation and commendable representation of this commodity into the world market. Today, the export of these goods via reliable Gilsonite Exporters gives us great pride, as it has accelerated the growth of the local economy in the immediacy of where Iran Gilsonite is regularly mined. Iran Gilsonite, in Association with its own Forwarding Shipping Company within its Holding, which is consequently affiliated with the most reputable shipping lines in the world, handles every aspect of exporting these goods via Iran’s Bandar Abbas port.

We welcome your questions, concerns and inquiries.در بسياري از نقاط زاگرس - مانند بهبهان،گور سفيد، سرپل ذهاب و مسجد سليمان - علايم و آثاري از مواد هيدروکربوري به چشم مي خورد . در واقع وجود همين آثار بود که منابع عظيم نفت و گاز را در کشورمان به اثبات رسانيد . بنابراين، اولين کاربرد اين آثار در اکتشاف مخازن نفتي است . در سالهاي اخير ، شواهد ژئوشيميايي به دست آمده نشان داده است که بعضي از عناصر فلزي کمياب ، مثل واناديم و نيکل و موليبدن ، بر اثر پالايش طبيعي در اين مواد تغليظ و متمرکز مي شود . علاوه بر اين ، در توالي چينه شناسي زاگرس سازندهاي شيلي کژدمي و گرو ( به سن کرتاسه ) معرفي شده اند که سنگ منشا اکثر نفتهاي کشف شده به شمار مي روند . بالا بودن مقدار عناصر کمياب در بعضي نفتهاي زاگرس گواه وجود اين عناصر در سنگ مادر آنها ، يعني شيلهاي بيومين دار کژدمي و گرو است . با توجه به کمبود منابع حاوي عناصر کمياب ضروري است قيرهاي طبيعي و شيلهاي بيتومين دار به دقت کاوش شودgilsonite.bitumenدرباره وبلاگ


آراکس بیتومین فروش بیتومین گیلسونایت قیر طبیعی معادن گیلسونایت آراکس Arax mine-Arax bitumen اکتشاف و استخراج معادن bitumen3000@yahoo.com تماس با ما: تلفن:3229383 -0835 موبایل:09181348149
آخرین مطالب
نويسندگان


خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 48
بازدید دیروز : 107
بازدید هفته : 1429
بازدید ماه : 1956
بازدید کل : 10458
تعداد مطالب : 352
تعداد نظرات : 8
تعداد آنلاین : 1